رئیس شورای بسیج جامعه پزشکی لرستان:

هدف قرار دادن وحدت جامعه اسلامی در فتنه ۸۸/ فتنه گران پیروزی مشارکت بالای انتخاباتی رابه کام ملت تلخ کردند

رئیس شورای بسیج جامعه پزشکی لرستان گفت: در فتنه ۸۸، فتنه گران پیروزی مشارکت ۸۵ درصدی را به کام ملت تلخ کردند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگذاری سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان به نقل از سفیر افلاک، مهرداد ویسکرمی با بیان اینکه خطبه ۵۰ نهج البلاغه یک خطبه کوتاه و پربار در مورد بحث فتنه است، اظهار داشت: ریشه وقوع فتنه ها در هوای نفس هایی که مورد پیروی قرار گرفته و احکام الهی ای است که جعل می شود و بدعت هایی که در جامعه اسلامی گذاشته می شود.

وی با اشاره به اینکه معمولا در فرهنگ دینی هوای نفس در مقابل بندگی خداست، عنوان کرد: یک سری انسان‌ها در هر فتنه ای چون هوای نفسشان برآورده نمی شود، بنای فتنه را در جامعه اسلامی گذاشته و اصطلاحات و بدعت هایی در دین خدا ایجاد می شود که ریشه فتنه محسوب می شوند.

رئیس شورای بسیج جامعه پزشکی لرستان ادامه داد: حضرت علی(ع) در ادامه همین خطبه مخالفت با کتاب خدا را از نشانه های فتنه دانسته اند و آنچه در فتنه ۸۸ اتفاق افتاد شاخصه های که حضرت امیرمومنان(ع) بیان می کنند را داشت.

ویسکرمی با بیان اینکه در ادامه خطبه آمده که بعضی از افراد برجسته و سرشناس دور یک شخص برجسته ای که رئیس فتنه محسوب جمع می شوند، تصریح کرد: محورشان دین خدا و احکام الهی نیست و حضرت می فرماید اگر باطل خالص باشد کسی در مورد آن به شک نمی افتد و در مقابل اگر حق خالص بوده و از باطل جدا شود کسی نمی تواند به آن ایراد بگیرد بنابراین از نظر این خطبه، مشکلی که در فتنه اتفاق می افتد این است که مقداری از حق و مقداری از باطل را با هم درمی آمیزند.

وی افزود: دیدیم که در فتنه ۸۸ بحث صیانت از رای مردم مطرح شد در صورتی که کسانی که فتنه را به وجود آوردند خود به رای مردم در حقیقت پشت پا می زدند.

رئیس شورای بسیج جامعه پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: طبق این خطبه، یکی از مزایایی که فتنه دارد این است که کسانی که سوابق خوبی داشته و بصیرت و معرفت کافی را در گذشته کسب کرده اند از فتنه نجات پیدا می کنند.

ویسکرمی هوای نفس فتنه گران را باعث وقوع یک حرکت هنجارشکنانه در جامعه اسلامی دانست و یادآور شد: آنچه در فتنه ۸۸ اتفاق افتاد تهمت تقلب به نظام بود، در صورتی که بعدها خود فتنه گران اعلام کردند که در انتخابات ریاست جمهوری اگر خیلی هم کار شود بیش از یکی دو میلیون رای را نمی توان جا به جا کرد اما یک اختلاف ۱۱ میلیونی رای را متاسفانه نادیده گرفتند و به گونه ای تلقین کردند که گویا تلقب صورت گرفته است و هیچگاه حاضر نشدند حرف خود را اثبات کنند.

وی با بیان اینکه انتخابات ۸۸ یکی از بالاترین آمار مشارکت مردمی را در طول تاریخ انقلاب و در همه دموکراسی های امروز دنیا بود، عنوان کرد: متاسفانه فتنه گران به تعبیر مقام معظم رهبری این پیروزی را به کام ملت تلخ کردند.

رئیس شورای بسیج جامعه پزشکی لرستان ادامه داد: یکی از محاسبات دشمن صرف نظر از تبلیغات و حرف هایی که در ظاهر می زند برای تصمیم گیری های بعدی به واقعیت های جامعه ما توجه می کنند؛ وقتی مردمی ۸۵ درصد مشارکت در انتخابات داشته و با قاطعیت فردی را به عنوان رئیس انتخاب می کنند طبیعی است که دشمنان ما تاحدوی از مواضع خود عقب نشینی کنند و خیلی از تهمت های علیه نظام اسلامی جای بروز و ظهور نخواهد داشت.

ویسکرمی تصریح کرد: خیانتی که فتنه گران کردند این بود که این پیروزی را به یک تلخی و حتی یک تهمت علیه نظام کردند و زمینه ای فراهم کردند که گویا این مشارکت مردمی مشارکت واقعی نبوده است.

وی شکستن حرمت و قداست ولی امر مسلمین که محور وحدت جامعه اسلامی است را یکی از اساس فتنه دانست و افزود: که متاسفانه همیشه هم امثال اشعث بن قیسی وجود دارند که به آن دامن بزنند و پس از فتنه ۸۸ یک سری انشقاق هایی که حاصل بی بصیرتی برخی از خواص ما و عدم آگاهی برخی توده جامعه است در جامعه پدید آمد.

رئیس شورای بسیج جامعه پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: قرآن کریم به ما دستور می دهد در زمان ظهور و بروز چنین مشکلاتی به ولی امر مسلمین مراجعه کنید که متاسفانه هم در بین خواص و هم عوام به این دستور الهی عمل نکرده و کشور را به سمت تفرقه و آسیب های جدی هدایت کردند.

ویسکرمی به درس های بزرگی که از فتنه ۸۸ گرفتیم اشاره کرد و یادآور شد: مواظب خواص بودن در فتنه، اعتماد کردن به رهبر جامعه اسلامی طبق حکم خدا و چراغ سبز نشان ندادن به دشمن درس های بزرگ فتنه ۸۸ است.

وی با بیان اینکه کسی که وحدت جامعه اسلامی را هدف قرار دهد در فتنه نقش داشته و خود از مصادیق فتنه است، عنوان کرد: یک حُسن فتنه این است که برخی منافقان از لاک خود خارج می شوند که هم در فتنه ۷۸ و هم فتنه ۸۸ یک سری افراد روسیاه که قاطی انقلابیون شده بودند به مردم معرفی شدند و اکنون در دامن آمریکا و اسرائیل هستند که با وجود تمام مضرات و آثار مخرب فتنه، ریزش ها و رویش های انقلاب اسلامی شفاف تر و روشن تر شده و جایگاه برخی خواص درمانده و برگشته از انقلاب به طور شفاف برای مردم مشخص شد.

رئیس شورای بسیج جامعه پزشکی لرستان با اشاره به اینکه غربی ها به ویژه انگلیس و برخی آقازاده ها که نمک خورده و تربیت شده انگلیس بودند در راس این فتنه قرار داشتند، ادامه داد: برخی فرزندان مسئولان نظام که به برکت جمهوری اسلامی آبرو پیدا کرده بودند مایه سرافکندگی نظام شدند.

ویسکرمی با بیان اینکه همین کشورهای غربی در حال حاضر نیز پشتیبان داعش بوده و به گونه دیگری به مقاومت اسلامی ضربه می زنند، تصریح کرد: برای آینده نیز باید حواسمان به خواص جاه طلبی باشد که هوای نفس خود را با انقلاب اشتباه گرفته اند و فکر می کنند باید انقلاب با هوای نفس و خواسته های نفسانی آنها پیش برود.

وی با بیان اینکه نباید از امدادهای غیبی نسبت به انقلاب اسلامی غافل بود، افزود: در آینده هم تا زمانی که ما مردم بابصیرت تابع رهبر معظم انقلاب و دستورات دینی باشند فتنه گران یقینا موفق نخواهند شد.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.