ششمین بیمارستان صحرایی بسیج جامعه پزشکی در منطقه محروم دلفان برپا شد+تصاویر

ششمین بیمارستان ثابت تخصصی و فوق تخصصی بسیج جامعه پزشکی لرستان در منطقه محروم "میربگ جنوبی" شهرستان دلفان بر پاشد.

به گزارش خبرگذاری بسیج جامعه پزشکی از لرستان ششمین بیمارستان ثابت تخصصی و فوق تخصصی بسیج جامعه پزشکی لرستان امروز به مدت یک روز در منطقه محروم "میربگ جنوبی" شهرستان دلفان بر پاشد.
نسخه مناسب چاپ

سرهنگ نبی‌الله شمس بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی ار لرستان اظهار داشت: ششمین بیمارستان ثابت صحرایی بسیج جامعه پزشکی لرستان در دو بخش بیمارستانی و پیش بیمارستانی امروز به نام شهید والامقام نعمت اله کاظمی در بخش محروم میربگ جنوبی روستای "دمباغ " از توابع شهرستان دلفان به مدت یک روز برپا شد.

 

وی افزود:  این بیمارستان اکیپی شامل فوق تخصصین هماتولوژی، زنان و متخصصین اطفال، عفونی، ارولوژی، ENT، قلب و عروق(۳)، رادیولوژی و سونوگرافی، متخصص و جراح مغز و اعصاب، هفت پزشک عمومی و چهار دندان‌پزشک بود که به همراه ۴۰ نفر کادر پزشکی و پشتیبانی تیم برای ارائه خدمات رایگان به مردم این منطقه اعزام شدند.

 

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان بابیان اینکه اطلاع‌رسانی به مردم منطقه ۱۰ روز قبل از برگزاری انجام‌شده عنوان کرد: در این برنامه حداقل دو هزار خدمت مستقیم و بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نوع خدمت انجام شد.

 

وی به‌رایگان بودن خدمات پزشکی و دارو در این اعزام  اشاره کرد و گفت: برنامه آموزش آشنایی با بیماری‌های واگیر دار و راه‌های پیشگیری از آن به‌صورت چهره به چهره توسط کار‌شناسان مربوطه و توزیع کتابچه‌های آموزشی انجام شد.

 

شمس بیرانوند بابیان اینکه با استفاده از مجرب‌ترین پزشک رادیولوژیست استان  خدمات سونوگرافی به مردم ارائه شد، بیان کرد: مراجعه‌کنندگانی که بنا به تشخیص پزشکان درمانگر نیاز به خدمات تخصصی‌تر در مراکز استان داشتند با هماهنگی‌های به‌طور رایگان خدمات موردنظر را دریافت می‌کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر خدمات پزشکی و پیراپزشکی، برنامه‌های فرهنگی شامل، دیدار با خانواده شهید پیر علی داد داوری از اهالی روستا، برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف، نمایشگاه  بهداشت محیط با موضوع مواد فساد شدنی ، ایستگاه نقاشی،ایستگاه پاسخگویی به سؤالات شرعی توسط مبلغ و مبلغه، برپایی نماز جماعت، ایستگاه صلواتی با اهداء جوایز و بسته‌های فرهنگی از دیگر خدمات خداپسندانه بود.

 

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان گفت: دانشگاه علوم پزشکی، شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دلفان، کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان دلفان و موسسه تأمین درمان  بسیجیان در این اقدام خیرخواهانه حمایت و پشتیبانی کرده‌اند.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.